Zatrzymany, objęty dozorem - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany, objęty dozorem

Data publikacji 07.12.2020

Kryminalni zatrzymali 26-latka, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a także podejrzany o stosowanie przemocy i zmuszanie do określonego zachowania swojej konkubiny. Mężczyzna miał pobić kobietę i żądać natychmiastowego wykonania testu ciążowego oraz opuszczenia ich mieszkania. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania do niej.

Do komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała i zmuszania do określonego zachowania. Pokrzywdzona powiadomiła, że jej konkubent, z którym razem wynajmuje mieszkanie, pobił ją, kopał i szarpał, żądał jednocześnie, by natychmiast wykonała test ciążowy oraz wyniosła się z domu. Pokrzywdzona doznała powierzchownych zadrapań i zasinień.

Kryminalni zajęli się sprawą i zatrzymali 26-latka. Okazało się, że był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Zgromadzone przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego materiały dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutów zmuszania do określonego zachowania i uszkodzenia ciała. W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec podejrzanego oraz objęto go zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią.

nadkom. Joana Węgrzyniak/ea