Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za kradzież z włamaniem

Data publikacji 02.12.2020

Zaalarmowani przez mieszkańców jednej z kamienic policjanci oddziału prewencji zatrzymali 37-latkę i 34-latka podejrzanych o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego sąsiadów. Podczas przeszukania mieszkania pary policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, a dodatkowo zabezpieczyli narkotyki. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Oboje podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Przejeżdżając ulicą Grochowską policjanci oddziału prewencji zostali zaalarmowani przez mieszkańców jednej z kamienic. Okazało się, że zgłaszający rozpoznali podejrzanych o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w ich budynku. Mieli to być sąsiedzi, kobieta z mężczyzną.

Funkcjonariusze od razu zareagowali. Zatrzymali wskazaną 37-latkę i 34-latka. Przeprowadzone w ich mieszkaniu przeszukanie sprawiło, że policjanci zabezpieczyli większość skradzionych rzeczy. Były wśród nich między innymi, odkurzacz, laptopy, narzędzia i elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, zabawki. Łącznie wartość strat szacowana przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli również narkotyki marihuanę i prawe 10 gramów amfetaminy, które należały do 34-latka. Para trafiła do policyjnej celi.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mienu wykonano czynności procesowe i na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem. Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/PŚ