Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątali wojenne cmentarze, wojewoda im podziękował

Data publikacji 26.11.2020

Do naszej komendy wpłynęły bardzo miłe i trzeba przyznać nietypowe podziękowania. Wojewoda Małopolski za pośrednictwem Komendanta Głównego Policji podziękował za zaangażowanie w opiekę nad cmentarzami z I wojny światowej w Beskidzie Niskim. Pięcioro policjantów z komisariatów w Rembertowie i Wesołej jako członkowie Koła PTTK nr 8 Klub Górski Orły zaangażowali się w V akcję sprzątana cmentarzy. Jak odkreślił wojewoda ich postawa „budzi podziw i uznanie zarówno władz samorządowych jak i lokalnych społeczności”.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, podinsp. Michał Wójcicki otrzymał podziękowanie przekazane Komendantowi Głównemu Policji, gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi przez Wojewodę Małopolski. Słowa uznania i podziękowania skierowane były do policjantów związanych z Kołem PTTK nr 8 Klub Górski Orły , którego aktywnymi członkami są funkcjonariusze komisariatów w Wesołej i Rembertowie: asp. szt. Monika Suchocka, asp. szt. Sławomir Damięcki., mł. asp. Łukasz Leszczyński, mł. asp. Marcin Kieszkiewicz, sierż. szt. Tomasz Rawski.

W tym roku policjanci ci wspólnie z innymi funkcjonariuszami i pracownikami Policji już po raz piąty zorganizowali akcję pracy społecznej na cmentarzach z okresu I wojny światowej na terenie gmin: Gorlice, Łużna, Sękowa, Uście Gorlickie, Krempna na Podkarpaciu. Wszystkie prace funkcjonariusze wykonali w ramach przyjazdów weekendowych. Część z nich pracowała podczas urlopów spędzanych w Beskidzie Niskim. Jak podkreślił wojewoda, „wszystko, co dotychczas zrobili jest pracą społeczną w czystej postaci wnikającą ze swoistej pasji, a dla naszego Urzędu stanowi wymierną i bardzo dużą pomoc. (…) Potrafią skupić wokół siebie okolicznych mieszkańców i wpływać na ich postawy, co przekłada się na aktywizację ludzi dobrej woli działaniach na rzecz zachowania cmentarzy z I wojny światowej stanowiących zespół dziedzictwa o randze europejskiej.”

My gratulujemy wyróżnionym funkcjonariuszom pasji, dziękujemy za zaangażowanie i promowanie tak szlachetnych postaw i zachowań.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak