Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie działania patrolowców-zatrzymanie i odzyskanie skradzionych rzeczy

Data publikacji 25.11.2020

Patrolowcy najpierw ustalili kim jest podejrzana o kradzież torebki w sklepie, następnie zatrzymali ją przed drzwiami mieszkania i odzyskali porzucone wcześniej skradzione rzeczy. 48-latka słyszała zarzut kradzieży, pokrzywdzona odzyskała swoją własność.

Patrolowcy zostali skierowani do jednego z marketów spożywczych. Ochrona powiadomiła, że zgłosiła się do nich kobieta, której podczas robienia zakupów ktoś ukradł torebkę z zawartością dokumentów, karty płatniczej i gotówki.

Okazało się, że sprawczynią była klientka, która do sklepu przyszła w towarzystwie znajomego. Wymknęła się jednak ze sklepu tuż po kradzieży sama. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie wiedział nic o tym, co się stało. Policjanci przeprowadzili z nim rozmowę i ustalili, gdzie może znajdować się aktualnie jego znajoma.

Patrolowcy błyskawicznie pojawili się pod drzwiami wskazanego mieszkania, gdzie zastali kobietę. Ta pokrętnie tłumaczyła, że torebkę znalazła, a nie chciała jej ukraść. Została zatrzymana. Wskazała okolice, gdzie wyrzuciła większość zdobytego łupu. Policjanci odnaleźli torebkę, dokumenty i karty płatnicze.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu śledczy wykonali niezbędne czynności, które pozwoliły na przedstawienie 48-latce zarzutu kradzieży. Pokrzywdzona odzyskała swoje rzeczy.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/jf