Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ona-dozór za kradzieże, on-areszt za narkotyki i amunicję

Data publikacji 24.11.2020

Dwie osoby zatrzymane, a do tego zabezpieczone prawie 40 gramów narkotyków, oto wynik kolejnej realizacji policjantów operacyjnych wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Tym razem, w ramach dalszych czynności do prowadzonej już sprawy pod nadzorem prokuratury i jako kontynuacja wcześniejszych zatrzymań, w ręce funkcjonariuszy wpadła 34-letnia kobieta, która podejrzana jest o kradzież dwóch rowerów oraz jej 42-letni partner, który z kolei w mieszkaniu i piwnicy ukrywał amfetaminę i amunicję. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, kobietę objęto policyjnym dozorem.

Bardzo często realizowane przez policjantów sprawy, dzięki ich dociekliwości i zaangażowaniu nie kończą się tylko na jednym zatrzymaniu. Okazuje się bowiem, że pojawiają się kolejne wątki i niezbędne są kolejne ustalenia, a potem także zatrzymania.

Policjanci wydziału mienia kilka miesięcy temu taką właśnie sprawę realizowali. Teraz, w ramach jej kontynuacji, już pod nadzorem prokuratury, mieli do wykonania kolejne czynności. Należało zatrzymać kobietę podejrzaną o kradzież dwóch rowerów.

Funkcjonariusze, w trakcie wykonywanych sprawdzeń, operacyjnie pozyskali informację, że zamieszkujący z nią partner może posiadać narkotyki, które najprawdopodobniej ukrywa w piwnicy. Policjanci kilka dni prowadzili obserwację okolicy miejsca zamieszkania pary. W rezultacie zastali w domu zarówno 35-latkę jak i 42-latka. Kobiecie został przedstawiony nakaz prokuratora o przymusowym doprowadzeniu. Z mężczyzną natomiast dokonano przeszukania mieszkania i piwnicy. Oboje podejrzewani zgodnie twierdzili, że nie mają żadnych narkotyków i o niczym podobnym nie wiedzą. W kuchni i piwnicy, pod rurami grzewczymi policjanci  zabezpieczyli prawie 40 gramów amfetaminy. Dodatkowo znaleźli amunicję i zabezpieczyli 1000 złotych na poczet ewentualnych przyszłych kar. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani.

W prokuraturze 35-latka usłyszała zarzut dwóch kradzieży, został objęta policyjnym dozorem, natomiast jej partner za posiadanie narkotyków i amunicji został tymczasowo aresztowany.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego