Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna interwencja po służbie

Data publikacji 12.11.2020

Zastępca Komendanta Komisariatu w Piastowie, podkom. Jakub Słobodzin po służbie błyskawicznie zareagował i zatrzymał podejrzanego o uszkodzenia samochodów i kradzież tablic rejestracyjnych. 24-latek w chwili interwencji miał przy sobie tablice rejestracyjne z 6 samochodów, w trzech z nich zniszczył między innymi zderzaki i powłokę lakierniczą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Przed 23.00 zastępca komendanta komisariatu w Piastowie, podkom. Jkaub Słobodzin był po służbie w domu, usłyszał niepokojące hałasy dochodzące z podwórka przed blokiem. Szybko zorientował się, że jakiś mężczyzna najprawdopodobniej niszczy zaparkowane samochody i dodatkowo kradnie tablice rejestracyjne.

Policjant od razu zareagował, telefonicznie wezwał patrol i sam podjął działania. Kilka minut później zatrzymał 24-latka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1,7 promila. W chwili interwencji miał przy sobie tablice z 6 samochodów. Kiedy na miejsce przyjechali patrolowcy wspólnie z policjantem z Piastowa ustalili, że zatrzymany dopuścił się uszkodzenia zderzaków i powłoki lakierniczej w toyocie, volkswagenie i alfie romeo. 24-latek został zatrzymany, a tablice zabezpieczone.

Śledczy z wydziału mienia przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków. 24-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 3 pojazdów, odpowie również za kradzież tablic rejestracyjnych.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rr