Aktualności

Zatrzymani niedługo po włamaniu tymczasowo aresztowani

Data publikacji 13.10.2020

Stołeczni kryminalni niedługo po włamaniu zatrzymali trzech podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa, a także odzyskali i zabezpieczyli skradziony sprzęt warty ponad 50 tysięcy złotych. Dwóch 41-latków i 42-latek przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, niedługo po opuszczeniu aresztu. Cała trójka usłyszała zarzuty, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Stołecznej Policji prowadzili czynności operacyjne dotyczące kradzieży z włamaniem, których mieli dokonywać mężczyźni wcześniej już karani za podobne przestępstwa, którzy niedawno opuścili areszt.

Kiedy funkcjonariusze otrzymali informację na temat włamania, do którego doszło na terenie Wawra natychmiast zareagowali i niedługo po samym zdarzeniu, kiedy sprawcy nie zdążyli jeszcze pozbyć się swoich łupów zostali przez stołecznych kryminalnych zatrzymani. W samochodach, którymi mężczyźni się poruszali policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, obiektywy, rzutniki i gotówkę. Dwóch 41-latków i 42-latek trafili do policyjnych cel.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału mienia naszej komendy. Zatrzymani byli im znani z wcześniejszych realizacji. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia całej trójce zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. W sądzie, na wniosek prokuratury zastosowano wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak