Aktualności

Płacił kradzionymi kartami, był też poszukiwany

Data publikacji 06.10.2020

Policjanci z wydziału mienia ustalili kim jest prawdopodobny sprawca użycia wcześniej skradzionych kart płatniczych. 35-latek posłużył się dwiema kartami, jednej użył 8 razy, drugiej 2, w trzech przypadkach nie udało mu się dokonać zakupów z uwagi na przekroczenie dziennego limitu. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się i unikał Policji, bo wiedział, że jest poszukiwany, ma do odbycia karę 149 dni pozbawienia wolności. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci z wydziału mienia w ramach prowadzonych ustaleń i sprawdzeń operacyjnych wytypowali sprawcę posłużenia się kradzionymi kartami płatniczymi. 35-latek w dniu, kiedy karty zostały skradzione z mieszkania  użył ich aż trzynastokrotnie. Robił zakupy w różnych sklepach. W trzech przypadkach nie udało mu się zapłacić, ponieważ przekroczył już dzienny limit przewidziany dla tych kart.

Policjanci znali 35-laka z wcześniejszych interwencji i realizacji, był on już zatrzymywany do przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany, miał do odbycia karę 149 dni pozbawienia wolności, dlatego ukrywał się i unikał kontaktów z policjantami. Funkcjonariusze dokonywali ustaleń i sprawdzeń, podejmowali obserwacje i w efekcie zatrzymali 35-latka.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, by śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dziesięciokrotnego posłużenia się kartami płatniczymi i trzykrotnego usiłowania. Zgodnie z treścią nakazu doprowadzenia 35-latek został umieszczony w areszcie śledczym.

 

nadkom. Joanna Węrzyniak