Aktualności

Policyjna edukacja uczniów podstawówki

Data publikacji 12.10.2020

Policjantka zajmująca się w codziennej służbie profilaktyką społeczną spotkała się jakiś czas temu z uczniami ze szkoły podstawowej przy ulicy Kadetów. Na zajęciach poruszane były wszystkie bieżące i aktualne zagadnienia związane z bezpieczeństwem, tym jak należy o nie zadbać, jak unikać zagrożeń oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Funkcjonariuszka została zaproszona do szkoły przy ulicy Kadetów. Przeprowadziła tam zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z uczniami klas V i VII.

Przypomniała o wszystkim tym, co dla dzieci w tym wieku jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Na lekcjach poruszane były zagadnienia dotyczące agresji i przemocy rówieśniczej, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wszelkich zagrożeń, z jakimi uczniowie mogą spotkać się w codziennym życiu. Policjantka wskazywała jak unikać trudnych sytuacji oraz jak radzić sobie kiedy dojdzie do jakiegokolwiek zagrożenia.

Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne oraz mogli zadawać pytania i prowadzili z funkcjonariuszką dyskusje w ramach poruszanych tematów.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak