Aktualności

Z Rembertowa na Ochotę - policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Data publikacji 11.09.2020

Patrolowcy z komisariatu w Rembertowie pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Policjanci zostali powiadomieni przez dyżurnego, że kierowca wiozący żonę w ciąży potrzebuje pomocy w dotarciu do szpitala. Liczyła się już każda minuta. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych kobieta bardzo szybko trafiła pod opiekę specjalistów w szpitalu na Ochocie.

Patrolowcy z Rembertowa, st. post. Karolina Borysiuk i st. sierż. Jakub Walaszczyk zostali powiadomieni przez radiooperatora, że drogą od strony Wesołej nadjeżdża bmw, którego kierowca poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala na Ochocie. Wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Policjanci natychmiast udali się we wskazanym kierunku, po chwili zauważyli pojazd, z którego kierowca wychylał się przez okno i krzyczał, że to on wzywał pomoc. Sytuacja była już bardzo poważna, mężczyzna bał się, że nie zdąży na czas, ponieważ akcja porodowa w zasadzie się już rozpoczęła.

Policjanci natychmiast zareagowali. Poinformowali oficera dyżurnego o sytuacji i zachowując wszelkie środki ostrożności, przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, bezpiecznie pilotowali samochód z rodzącą do szpitala. Kobieta bardzo szybko znalazła się pod opieką specjlistów.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z wieloma, często bardzo nietypowymi  sytuacjami, z których każda wymaga od nich innych umiejętności. Tym razem szybkość działania, zdecydowanie, a jednocześnie  opanowanie  i życzliwość policjantów pomogły rodzinie w ich wyjątkowym momencie życia. Dziecku i Rodzicom życzymy zdrowia i wszystkiego najlepszego.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea