Aktualności

Dwóch zatrzymanych i tymczasowo aresztownaych za rozbój z nożem i groźby

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci z Rembertowa niedługo po zgłoszeniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymali dwóch podejrzanych. 34-latek i 22-latek mieli zaatakować nożem jednego z mieszkańców hostelu, a następnie ukraść mu kilka puszek piwa i butelkę wódki. Recepcjonistce, która była świadkiem zdarzenia grozili nożem. Po wszystkim zabrali swoje rzeczy i wyprowadzili się z hotelu. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju przy użyciu noża oraz gróźb karalnych. Zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Plutonowych otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z hosteli.

Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającym i świadkami funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony obywatel Ukrainy, został zaatakowany nożem przez dwóch mężczyzn. 34-latek i 22-latek kilkakrotnie nachodzili pokrzywdzonego w jego pokoju, rzekomo chcieli odzyskać dług. W pewnym momencie posunęli się do argumentów siłowych. Zranili nożem twarz pokrzywdzonego, ukradli mu pieniądze i alkohol - piwo i wódkę. Zaraz po tym zabrali wszystkie swoje rzeczy i wyprowadzili się z hotelu. Przed wyjściem grozili jeszcze nożem recepcjonistce, która była świadkiem zdarzenia.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Niedługo później mężczyźni wpadli w ręce stróżów prawa. Trafili do policyjnej celi.

Śledczy z komisariatu przeprowadzili wszystkie czynności procesowe, zgromadzili materiał dowodowy i przekazali sprawę do prokuratury. Zatrzymani usłyszeli po dwa zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz gróźb karalnych. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanych.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is