Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał na służbę, po drodze zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 03.06.2020

Policjant z Wawra, na co dzień pełniący służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, w drodze do komisariatu na nocną zmianę zatrzymał kierowcę, który prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 22-latek jechał fordem, funkcjonariusz bardzo szybko zauważył, że kierujący nie panuje nad autem, powoduje zagrożenie w ruchu drogowym oraz jedzie przysłowiowym „zygzakiem”. Starszy sierżant zatrzymał samochód i uniemożliwił dalszą jazdę 22-latkowi. Policjanci z Komendy w Piasecznie zatrzymali mężczyznę, a śledczy z komisariatu w Górze Kalwarii zajęli się sprawą.

Kilka dni temu, po godzinie 16.00 policjant z komisariatu w Wawrze jechał właśnie z domu na nocną służbę. Po drodze zauważył samochód, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej kompletnie nie zapanował nad samochodem i gwałtownie zjechał na pobocze drogi, następnie kierowca poruszał się „wężykiem”, od jednej do drugiej krawędzi jezdni.

Policjant zareagował natychmiast. Bardzo szybko spowodował zatrzymanie się forda. Kiedy poczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu odebrał mu kluczyki, by udaremnić dalszą jazdę. Starszy sierżant wezwał na miejsce patrol Policji. Interwencję podjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, którzy przejęli mężczyznę od funkcjonariusza i go zatrzymali. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu w Górze Kalwarii. Zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rr