Aktualności

Kryminlani pomogli w wyjaśnieniu sprawy kradzieży perfum

Data publikacji 19.05.2020

Dzięki dobrej współpracy policjantów z mińskiej dochodzeniówki i kryminalnych z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, ustalono personalia osób, które w październiku zeszłego roku, w jednej z drogerii w Mińsku Mazowieckim dokonali kradzieży perfum o łącznej wartości ponad 620 złotych. Mężczyzna i kobieta przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze ograniczenia wolności. Mają także obowiązek zwrócić równowartość skradzionego towaru.

W październiku zeszłego roku, w jednej z drogerii w Mińsku Mazowieckim miała miejsce kradzież perfum. Sprawcy zabrali towar warty ponad 620 zł. W sprawie zabezpieczony został monitoring z wizerunkami kobiety i i mężczyzny podejrzewanych o udział w kradzieży. Pomimo tego, że ze zdjęciami  zapoznali się policjanci, nie udało się ustalić kim są te osoby. Postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa.

To jednak nie zakończyło policyjnych działań. Funkcjonarisze, w ramach wzajemnej współpracy, wymieniają się informacjami o zdarzeniach zaistniałych na podległym terenie. Tak było również w przypadku kradzieży perfum. O zdarzeniu tym zostali powiadomieni funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Zdobyli oni informację kim są osoby pojawiające się na nagraniu z drogerii. Mińscy kryminalni przed kilkoma dniami zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 23-letnią kobietę, oboje z Warszawy. Śledczy przedstawili tej dwójce zarzut kradzieży, do którego się przyznali.

Podejrzani skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych. Mają także obowiązek pokryć koszty postepowania i uregulować straty spowodowane kradzieżą.

 

st. asp. Marcin Zagórski/ jw