Aktualności

Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla 17-latka

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci z Wawra interweniowali w związku ze zgłoszeniem awantury pomiędzy trzema mężczyznami, w trakcie której doszło do użycia noża i zranienia jednego z nich. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia 17-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wawra zostali zaalarmowani przez świadków awantury, która rozegrała pomiędzy trzema mężczyznami na ulicy.

Na miejscu okazało się, że jeden z mężczyzn jest ranny i najprawdopodobniej został ugodzony nożem. Pierwszej pomocy udzielali mu świadkowie zdarzenia, został przewieziony do szpitala, Pozostałych mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia.

Kryminalni i dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Mrówczej wykonali stosowne ustalenia, przeanalizowali okoliczności zdarzenia, przesłuchali świadków. Okazało się, że wszyscy 3 mężczyźni jechali jednym samochodem, w pewnym momencie pomiędzy pasażerami siedzącymi z tyłu doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny, wówczas najprawdopodobniej 17-latek użył noża i ranił w szyję 32-latka, po czym próbował uciec z pojazdu. Ujął go kierowca, a pokrzywdzonemu udzielono pomocy przedmedycznej.

Zgromadzony materiał dowodowy śledczy przekazali do prokuratury i doprowadzili zatrzymanego 17-latka. Tam młody człowiek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak