Aktualności

Zatrzymany przez CBŚP ze znaczną ilością narkotyków

Data publikacji 14.05.2020

Policjanci CBŚP na terenie Pragi Południe zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, kokainę, mefedron i tabletki, które zostaną poddane badaniom, a także pieniądze, mogące pochodzić z przestępstw. 23-latek usłyszał zarzut, dobrowolnie poddał się karze, został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej z CBŚP pozyskali operacyjną informację na temat miejsca, gdzie mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających i mężczyzny, który prawdopodobnie zajmuje się ich dystrybucją.

Funkcjonariusze podjęli obserwację okolicy wskazanego mieszkania. Niedługo później do lokalu wrócił młody człowiek. Kiedy zaczepili go policjanci, on od razu zadeklarował, że wszystko wyjaśni, powie i odda, ale nie chce mieć żadnych kłopotów. W mieszkaniu wskazał miejsca, gdzie przechowuje środki odurzające.

Stróże prawa zabezpieczyli słoik z marihuaną, pudełko z mefedronem, zawiniątko z kokainą i kilka sztuk tabletek, które zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Dodatkowo w mieszkaniu i samochodzie policjanci znaleźli pieniądze, które mogą pochodzić z przestępstw, 1750 złotych i 100 dolarów. 23-latek został zatrzymany.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy i kryminalni z południowopraskiej komendy. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 50 gramów marihuany, prawie 400 gramów mefedronu, 10 gramów kokainy. W prokuraturze usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków, dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnie 10 tysięcy złotych i został objęty policyjnym dozorem.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea