Zatrzymany w pościgu - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Zatrzymany w pościgu

Data publikacji 12.05.2020

Policjanci z Wesołej w bezpośrednim pościgu zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie samochodu. 35-latek zniszczył renault byłej partnerki, ponieważ ta nie chciała się z nim spotkać. Dodatkowo obywatel Gruzji posiadał sfałszowaną kartę pobytu. Usłyszał dwa zarzuty.

Pod numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła o uszkodzeniu samochodu. Pokrzywdzona widziała, jak mężczyzna uderzał i kopał w renault. Sprawcą najprawdopodobniej był jej były partner, z którym nie chciała się spotkać.

Na miejsce od razu udali się policjanci z komisariatu w Wesołej. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali pod wskazany adres zauważyli oddalającego się w pośpiechu mężczyznę, podjęli pościg. Chwilę później 35-letni obywatell Gruzji był już zatrzymany. Jak się okazało uszkodził reflektor, tylną klapę, zderzak, i drzwi w pojeździe, starty wyniosły 3 tysiące złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. 

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym policjanci ujawnili również, że posługuje się on sfałszowaną kartą pobytu. 35-latek przyznał, że faktycznie kupił tę kartę od nieznajomej osoby. Na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy przedstawili zatrzymanemu 2 zarzuty.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak