Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoznany, zatrzymany, usłyszał 2 zarzuty kradzieży

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy ze sklepu, w którym pracował na Pradze Południe. Śledczy z wydziału mienia połudiowopraskiej komendy w trakcie czynności ustalili, że ten sam mężczyzna jest również najprawdopodobniej sprawcą kradzieży telefonu. Usłyszał dwa zarzuty.

Policjanci z Pragi Północ zostali wezwani przez taksówkarza, który wskazał im rozpoznanego jako sprawcę kradzieży młodego mężczyznę. Okazało się, że 18-latek zatrudnił się w sklepie na Pradze Południe i po pierwszym dniu pracy zniknął razem z prawie 4 tysiącami złotych.

Sprawą zajęli się śledczy z wydziału mienia połudiowopraskiej komendy. Podczas wykonywania czynności i gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, które ma na swoim koncie zatrzymany. Ja się okazało, najprawdopodobniej dopuścił się on także kradzieży telefonu. Odpowiedział na ogłoszenie o sprzedaży, pojawił się w domu właściciela telefonu, obejrzał aparat, okazywał zainteresowanie kupnem, a następnie zamiast za niego zapłacić, uciekł z nim.

Policjanci przedstawili 18-latkowi dwa zarzuty kradzieży.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea