Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w ręce kryminalnych, mieli narkotyki

Data publikacji 24.01.2020

Kryminalni w jedno popołudnie zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze dzięki własnemu rozpoznaniu i operacyjnym informacjom dotarli do 24-latka, który miał przy sobie haszysz, mefedron i extasy. Drugi, kierowca obywatel Gruzji, wpadł w ręce funkcjonariuszy z heroiną. Obaj usłyszeli zarzuty, odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Policjanci wydziału kryminalnego operacyjnie pozyskali informacje, że mniej więcej w tym samym czasie, w tej samej okolicy, niezależnie od siebie, mogą pojawić się dwaj mężczyźni, którzy najprawdopodobniej mają związek z przestępczością narkotykową. Kryminalni bardzo szybko zareagowali. Dwa patrole funkcjonariuszy w dwóch miejscach podjęły obserwację. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Policjanci zwrócili uwagę, na mężczyznę, który nerwowo rozglądał się wokół siebie i starannie zakrywał swoją twarz. Kiedy funkcjonariusze zainterweniowali, w popłochu odrzucił dwa zawiniątka na chodnik i udawał, że nie wie, co to jest. Trzeci woreczek ukrywał w ubraniach. Wszystko zostało zabezpieczone, a 24-latek zatrzymany. Jak się okazało, posiadał haszysz, mefedron i extasy.

Kilkaset metrów dalej, drugi patrol kryminalnych podjął interwencję wobec kierowcy, który z kolei w portfelu ukrywał amfetaminę. Obywatel Gruzji trafił do policyjnej celi, a narkotyk zabezpieczono.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci wykonali niezbędne czynności, zebrali materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanym zarzuty posiadania środków odurzających.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea