Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeci podejrzany do trzech oszustw "na policjanta" wpadł na Targówku

Data publikacji 17.10.2019

Policjanci z Targówka zatrzymali 33-latka poszukiwanego przez kryminalnych z południowopraskiej komendy. Mężczyzna podejrzany jest o związek z trzema oszustwami dokonanymi metodą „na policjanta”. Jak wynika z materiałów sprawy, czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy i wspólnie z dwoma innymi mężczyznami, którzy zostali już zatrzymani i tymczasowo aresztowani. 33-latek usłyszał 3 zarzuty, sąd zastosował i wobec niego trzymiesięczny areszt.

Policjanci z Targówka podczas pełnienia służby na ulicy Radzymińskiej podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że jest to 33-latek poszukiwany operacyjnie przez policjantów z Pragi Południe. Funkcjonariusze zatrzymali go, a następnie sprawą zajęli się kryminalni z komendy przy ul. Grenadierów.

33-letni zatrzymany był trzecim z podejrzanych o dokonanie trzech oszustw metodą „na policjanta”. Do zdarzeń doszło w lipcu tego roku. Dwóch sprawców było już zatrzymanych wcześniej, usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. 33-latek ukrywał się i dlatego był poszukiwany.

Teraz śledczy doprowadzili go do prokuratury, gdzie ogłoszono mu 3 zarzuty, podejrzany czynów dopuścił sie w warunkach recydywy, niedwno opuścił zakład karny. Sąd i wobec niego zastosował trzymiesięczny areszt.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea