Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas transakcji narkotykowej

Data publikacji 16.10.2019

Policjanci oddziału prewencji pełniący służbę na terenie Grochowa na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej właśnie dobijali narkotykowego targu. W ręce funkcjonariuszy wpadł 28-letni obywatel Gruzji, który zakupił działkę amfetaminy, marihuany i tabletkę extasy oraz sprzedający mu narkotyki 20-latek, który z kolei zarówno przy sobie, jak i w samochodzie miał poporcjowane środki odurzające o łącznej wadze 114 gramów.

Policjanci ze stołecznego oddziału prewencji, którzy pełnili służbę na terenie Pragi Południe patrolowali ulice Grochowa. W pewnym momencie zauważyli, że pomiędzy dwoma mężczyznami najprawdopodobniej dochodzi do transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze widzieli, jak obserwowane osoby przekazują sobie zawiniątka z różnymi substancjami i pieniądze.

Mundurowi od razu zareagowali. Podjęli interwencję. Zabezpieczyli od obu mężczyzn woreczki foliowe i zawiniątka ze środkami odurzającymi oraz gotówkę. Jeden z mężczyzn miał też pilota do samochodu. W pojeździe policjanci odnaleźli w mydelniczce, pudełku po gumach i w innych pojemnikach kolejne gotowe do sprzedaży działki narkotyków. Substancje zostały zabezpieczone, a obaj mężczyźni zatrzymani.

Przeprowadzone ustalenia policjantów kryminalnych, zeznania mundurowych i zgromadzone przez śledczych materiały dowiodły, że najprawdopodobniej 28-letni obywatel Gruzji zakupił działkę amfetaminy, marihuany i tabletkę extasy. Z kolei podejrzany o handel środkami odurzającymi 20-latek posiadał przy sobie i w samochodzie zarówno marihuanę, amfetaminę, jak i tabletki extasy o łącznej wadze 114 gramów.

Obywatel Gruzji usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Z kolei 20-latek odpowie za handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea