Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa śmiertelne wypadki. Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność!

Data publikacji 02.10.2019

W ostatnich dniach doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków komunikacyjnych, w wyniku których śmierć poniosły dwie osoby. W obu przypadkach ofiarami byli piesi, młoda kobieta przechodząca przez tory oraz starsza pani na jezdni. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! Okres jesienno - zimowy, zmienne warunki atmosferyczne, pora deszczowa, spadek temperatur, śliska jezdnia czy ograniczona widoczność, zmniejszona koncentracja wymagają zachowania wyjątkowej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do pierwszego z wypadków doszło w ubiegłym tygodniu w Aninie, gdzie pod pociągiem zginęła 17-latka.

Drugie tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce w Rembertowie. Kobieta przechodząca przez ulicę została potrącona przez ciężarówkę. Poniosła śmierć na miejscu.

Okoliczności i przyczyny wypadków są wyjaśniane przez Policję i Prokuraturę.

Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę. Niekorzystne warunki atmosferyczne, nadmierna prędkość, pośpiech, niezachowanie szczególnej ostrożności, prowadzenie pojazdu przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu to główne przyczyny wypadków drogowych.

Apelujemy również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, koncentracji i czujności. Przypominamy o odblaskach, które bardzo często ratują życie. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo!

jw
 

  • zabezpieczenie miejsca wypadku
    zabezpieczenie miejsca wypadku
  • zabezpieczenie miejsca wypadku
    zabezpieczenie miejsca wypadku
  • zabezpieczenie miejsca wypadku
    zabezpieczenie miejsca wypadku