Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych w samochodowej dziupli, dziewięć zarzutów paserstwa

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe w wyniku działań operacyjnych ujawnili dziuplę samochodową, w której zatrzymali dwóch mężczyzn w momencie, kiedy ci demontowali skradzioną kilka dni wcześniej mazdę. Funkcjonariusze zabezpieczyli też tablice rejestracyjne i dokumenty z kradzionych pojazdów oraz zagłuszarki. Zatrzymani 25-latkowie usłyszeli 9 zarzutów paserstwa, jeden z nich dodatkowo był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Policjanci z wydziału samochodowego naszej komendy na bieżąco prowadzą rozpoznanie w sprawach kradzieży z włamaniem pojazdów, pozyskują też wszelkie informacje związane z tego rodzaju przestępczością.

Kiedy dotarła do nich wiadomość, że na jedną z posesji w powiecie wołomińskim najprawdopodobniej została doprowadzona skradziona z terenu Warszawy mazda i ma być tam demontowana, natychmiast podjęli działania. 

W pierwszej kolejności dokonali niezbędnych ustaleń i sprawdzeń, później podjęli krótką obserwację wskazanego adresu. Kiedy weszli na posesję zastali tam dwóch 25-latków, którzy w blaszanym garażu w rękawiczkach na rękach właśnie zajmowali się demontażem skradzionej mazdy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci podczas przeszukania znaleźli również dokumenty i tablice rejestracyjne innych 8 kradzionych samochodów.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymani usłyszeli 9 zarzutów paserstwa, jeden z mężczyzn dodatkowo okazał się poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

 

jw

 • demontowany samochód
  demontowany samochód
 • demontowany samochód
  demontowany samochód
 • zabezpieczone urządzenia
  zabezpieczone urządzenia
 • zabezpieczone urządzenia
  zabezpieczone urządzenia
 • demontowany samochód
  demontowany samochód
 • demontowany samochód
  demontowany samochód