Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych, jeden za groźby karalne, drugi za narkotyki

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z Wawra chwilę po przyjęciu zgłoszenia i jeszcze przed dotarciem do pokrzywdzonego odnaleźli i zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. 27-letni Michał S. miał kierować groźby karalne wobec obecnego partnera swojej byłej dziewczyny, natomiast towarzyszący mu 27-letni Kamil A. posiadał narkotyki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, Michał S. został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Po godzinie 16.00 do komisariatu w Wawrze wpłynęło zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych. Zawiadamiający oświadczył, że chwilę wcześniej do mieszkania w towarzystwie kolegi przyszedł były partner jego dziewczyny i wymachując przedmiotem przypominającym broń groził mu i żądał zaprzestania spotykania się z partnerką. Pokrzywdzony przestraszył się i obawiał, że słowa 27-letniego Michała S. mogą zostać spełnione.

Policjanci od razu zareagowali. Mieli informację, jakim samochodem przyjechał 27-latek. W drodze do pokrzywdzonego i jego partnerki zauważyli, że w okolicy stoi takie auto, a w środku siedzi dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze zainterweniowali. Michał S. i jego kolega zostali zatrzymani. 27-letni Kamil A., jak się okazało posiadał przy sobie narkotyki, mundurowi zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę.

W komisariacie śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili Michałowi S. zarzut gróźb karalnych, natomiast jego koledze posiadania środków odurzających. W prokuraturze zastosowano wobec 27-letniego Michała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

jw