Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokrzywdzona i świadek uratowali torebkę i ujęli podejrzanego

Data publikacji 12.02.2019

Stanowcza, odważna postawa pokrzywdzonej oraz szybka i skuteczna reakcja świadka zdarzenia sprawiły, że nie doszło do kradzieży mienia, a sprawca usiłowania popełnienia przestępstwa został zatrzymany. 20-letni Patryk L. wyrywał przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie jej torebkę. Zdziwił się, kiedy spotkał się z oporem ze strony pokrzywdzonej oraz wsparciem kierowcy przejeżdżającego samochodu, który zatrzymał auto i pospieszył z pomocą kobiecie. 20-latek usłyszał już zarzut.

Policjanci zostali skierowani na interwencję, gdzie na skrzyżowaniu ulic doszło do obywatelskiego ujęcia podejrzanego. 

Na miejscu okazało się, że młody mężczyzna wyrywał torebkę przechodzącej przez jezdnię kobiecie. Pokrzywdzona zaczęła bronić swojego mienia, nie chciała oddać torebki. Wszystko to zauważył kierowca przejeżdżający tamtędy swoim samochodem. Nie pozostał obojętny, zatrzymał auto i od razu pospieszył z pomocą kobiecie. Torebka pozostała przy właścicielce, a 20-latka interweniujący mężczyzna ujął i przekazał policjantom.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału mienia. Przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży, przesłuchali świadków. W efekcie przeprowadzonych czynności 20-letni Patryk L. usłyszał zarzut, za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

jw