Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z uczestnikami akcji "Zima w Mieście"

Data publikacji 07.02.2019

W ramach akcji „Zima w Mieście” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z dziećmi, które w ferie korzystają z zajęć organizowanych w szkole. Funkcjonariuszka odwiedziła uczniów spędzających czas między innymi w szkołach przy ulicach, Kwatery Głównej, Przemyka i Zwycięzców. Spotkania były doskonałą okazją, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z internetu czy też w kontaktach z osobami obcymi.

Policjantka została zaproszona na spotkania z uczestnikami zajęć zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 215,135 i 168. Na zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych w sposób szczególny funkcjonariuszka omówiła bezpieczne zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie, zwróciła również uwagę na zasady postępowania w obliczu różnych zagrożeń oraz wskazała sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W spotkaniu aktywnie uczestniczył przedstawiciel południowopraskiej delegatury BBiZK m. st. Warszawy, który przekazał dzieciom książeczki edukacyjne na temat bezpieczeństwa.

 

jw