Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony odnaleziony w kilka godzin

Data publikacji 06.02.2019

Policjanci komisariatu w Wawrze, komendy rejonowej, stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, oraz Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z grupą poszukiwawczą PCK z psami Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości i Jabłonny, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego po kilku godzinach intensywnych poszukiwań odnaleźli zaginionego 22-latka.

W niedzielny poranek policjanci z Wawra zostali wezwani przez ojca młodego mężczyzny. Powiadomił on o nagłym zniknięciu z domu 22-letniego syna w stanie, który mógł stanowić zagrożenie dla niego samego i otoczenia. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że syn może znajdować się pod wpływem środków odurzających, przekazał policjantom odnalezioną w jego rzeczach nieznaną substancję. Dodatkowo okazało się, że przed wyjściem z domu młody człowiek znęcał się nad psem, a także dokonał samookaleczenia.

Policjanci od razu przystąpili do akcji poszukiwawczej. Zaangażowano w nią wszystkie dostępne siły. W poszukiwaniach wzięli udział policjanci komisariatu w Wawrze, komendy rejonowej, stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, oraz Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z grupą poszukiwawczą PCK z psami Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości i Jabłonny, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego.

Po kilu godzinach zintensyfikowanych działań 22-latek został odnaleziony, błąkał się kilka kilometrów od domu pomiędzy posesjami. Został oddany pod opiekę lekarską. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji wszystkich służb ani jemu, ani nikomu innemu nic złego się nie stało.

 

jw