Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chwilowa znajomość zakończona kradzieżą

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci zatrzymali wskazaną przez pokrzywdzonego kobietę, która miała dokonać kradzieży. Jak wynika z ustaleń, 39-letnia Anna G. poznała mężczyznę, wspólnie pili alkohol, trafili do jego mieszkania i tam, kiedy gospodarz na chwilę wyszedł do łazienki, 39-latka zabrała gotówkę i telefon, po czym zniknęła bez śladu. Śledczy wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili kobiecie zarzut.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzony zeznał, że zaprosił do domu poznaną chwile wcześniej kobietę z którą pił alkohol. Kiedy wyszedł do łazienki, a potem wrócił okazało się, że znajoma zniknęła a wraz z nią telefon i 700 złotych. Mężczyzna nie znał personaliów sprawczyni, nie potrafił też zbyt wiele o niej powiedzieć.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wszystko potoczyło się szybko, ponieważ pokrzywdzony zauważył kobietę na ulicy i niewiele myśląc wezwał patrol. 39-letnia Anna G. została zatrzymana przez funkcjonariuszy z KRP Warszawa VI na terenie Pragi Północ. Dalsze czynności wykonali już policjanci z naszej komendy z wydziału mienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 39-latce zarzut dokonania kradzieży.

 

jw