Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek podejrzany o oszustwo "na policjanta"

Data publikacji 04.12.2018

Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metoda na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz biżuterię i zegarki warte około 350 tysięcy złotych. 16-latek był poszukiwany przez policję i sąd, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem sąd zdecydował o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni po przyjęciu zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą "na policjanta" zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

16-latek ukrywał się przed organami ścigania, był już poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odwiedzili jego dziewczynę, tam też podczas interwencji zatrzymali 16-latka, który ukrył się przez funkcjonariuszami na dachu budynku.

Jak wskazują materiały sprawy, młody człowiek najprawdopodobniej wyłudził łącznie ponad 550 tysięcy złotych, część to gotówka, złotówki, euro i dolary, około 200 tysięcy złotych, a do tego biżuteria i zegarki o wartości około 350 tysięcy.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się przestępczością nieletnich zgromadzili materiał i doprowadzili zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, tam zdecydowano o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

jw