Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże z włamaniem do piwnic

Data publikacji 06.11.2018

33-letni Tomasz R. został zatrzymany przez patrolowców w chwili zgłoszenia, z kolei 33-letni Piotr Ż. wpadł w ręce funkcjonariuszy wydziału mienia dzień później. Obaj mężczyźni podejrzani są o dokonanie kradzieży z włamaniem do kilku piwnic. Łupem zatrzymanych padło dosłownie wszystko, co pokrzywdzeni zgromadzili w swoich komórkach lokatorskich. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli większość skradzionych rzeczy. Znalazły się tam między innymi, odkurzacze, namioty, łyżwy, fotele, zabawki, choinki, artykuły papiernicze, sprzęt turystyczny, a także alkohole. 33-latkowie usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na miejsce kradzieży z włamaniem. Okazało się, że w bloku doszło do włamań do kilku piwnic. Właściciele komórek lokatorskich stwierdzili kradzież dosłownie wszystkiego, co tam trzymali.

Funkcjonariusze od razu dokonali ustaleń i rozpoznania. Okazało się, że jeden z prawdopodobnych sprawców mieszka w tym samym budynku. Mundurowi od razu zadziałali. Dzięki temu nie tylko zatrzymali 33-letniego Tomasza R., ale też odzyskali i zabezpieczyli rzeczy pochodzące z piwnic pokrzywdzonych. Były to między innymi, odkurzacze, namioty, łyżwy, fotele, zabawki, choinki, artykuły papiernicze, sprzęt turystyczny, a także alkohole. 33-latek trafił do policyjnej celi.

Resztą zajęli się policjanci z wydziału mienia. Bardzo szybko ustalili, że Tomasz R. nie działał sam. Kolejny podejrzany wpadł w ich ręce na drugi dzień. 33-letni Piotr Ż. również trafił do policyjnego aresztu. Po przyjęciu zawiadomień od właścicieli piwnic i zgromadzeniu kompletnego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 alt pozbawienia wolności.

 

jw