Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje z Policją i BBiZK

Data publikacji 10.08.2018

Lato w pełni, trwają wakacje. Jak co roku nie wszystkie dzieci wyjechały na zorganizowany wypoczynek poza Warszawę. Tym, które pozostały w stolicy władze miasta zapewniły możliwość skorzystania z zajęć w ramach programu „Lato w Mieście”. Inicjatywę tę bardzo aktywnie wspierają policjanci oraz pracownicy delegatury BBiZK m. st. Warszawy, którzy również podczas wakacji czuwają i dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

W ostatnich dniach funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z pracownikami południowopraskiej delegatury BBiZK m. st. Warszawy odwiedzili szkołę podstawową przy ul.Paca, gdzie codziennie spotykają się na wspólnych zajęciach uczniowie dwóch szkół, Nr 72 i 60 .

Dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami bezpiecznego wypoczynku. Policjantka  zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, przypomniała też o odpowiednim zachowaniu w lesie, górach. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz wszystko to, pozwoli im uniknąć zagrożeń, bądź w sytuacji zaistnienia niebezpieczeństwa pomoże skutecznie zareagować. A wszytko po to, by czas wakacji  był tylko radosny i bezpieczny i by wszyscy cali i zdrowi powrócili we wrześniu do szkolnych ławek.

 

jw