Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacyjne spotkanie z dziećmi na basenie

Data publikacji 07.08.2018

Wakacje to również wypoczynek nad wodą. Z uwagi na wciąż pojawiające się przypadki utonięć bardzo ważna jest profilaktyka w zakresie bezpiecznych zachowań podczas kąpieli. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z funkcjonariuszem komisariatu rzecznego oraz pracownikami delegatury BBiZK spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w mieście na basenie.

Na basenie na terenie Pragi Południe odbyło się wakacyjne, edukacyjne spotkanie policjantki profilaktyki społecznej, funkcjonariusza z komisariatu rzecznego i przedstawicieli południowopraskiej delegatury BBiZK z  dziećmi wypoczywającymi w mieście. Policjanci tłumaczyli zebranym jak bezpiecznie zachowywać się na obszarach wodnych. Uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem słuchali rad prelegentów dotyczących bezpieczeństwa w wodzie, nad wodą i na wodzie.

Policjanci przypomnieli jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak unikać zagrożeń i co robić, kiedy ewentualnie dojdzie do jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy.

Dzięki zaangażowaniu ze strony delegatury BBiZK kierownictwo pływalni otrzymało asekuracyjne gąbki, „makarony”, które niewątpliwie posłużą dzieciom w zdobywaniu pierwszych pływackich szlifów.

 

jw