Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z Policją wakacje są bezpieczne

Data publikacji 20.07.2018

W ramach działań edukacyjnych skierowanych do dzieci wypoczywających na wakacjach, policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną w naszej komendzie wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wydziału ruchu drogowego i pracownikami delegatury BBiZK m. st. Warszawy, przeprowadziły spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 143. Celem zajęć było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach oraz uświadomienie małoletnim skutków prawnych, jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem. Uczniowie dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować w internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą.

Podczas spotkania policjantki rozmawiały z uczniami o różnych sytuacjach życiowych, z jakimi mogą zetknąć się podczas wakacji, a w których ważna będzie znajomość zasad ostrożności i umiejętność podejmowania słusznych decyzji.

Młodsi uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się na kąpielisku. Młodzież, oprócz wakacyjnych rad, została poinformowana o ich odpowiedzialności prawnej oraz o tematyce zagrożeń związanych z niebezpiecznymi substancjami. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu, na które niewątpliwie jest więcej czasu w okresie wakacyjnym.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i dzięki tym informacjom będą potrafiły unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

 

jw