Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 14.05.2018

Policjanci wydziału mienia w wyniku przeprowadzonych ustaleń operacyjnych zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o przywłaszczenie iphona. Funkcjonariusze dotarli też do lombardu, gdzie zabezpieczyli telefon Mężczyzna usłyszał zarzut, dobrowolnie poddał się karze.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o przywłaszczeniu iphona wartego 4 tysiące złotych. Pokrzywdzona wskazała, że po raz ostatni miała go i korzystała z niego w taksówce. Była pewna, że tam go pozostawiła.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału mienia. Zawiadamiająca poruszała się samochodem jednej z firm świadczących usługi przewozowe. Funkcjonariusze dokonali stosownych sprawdzeń, dzięki którym dotarli do podejrzewanego. Jak wskazują ustalenia policjantów 22-letni obywatel Ukrainy najprawdopodobniej przywłaszczył pozostawiony w jego samochodzie iphon, a następnie, jak sam stwierdził, kiedy potrzebował pieniędzy, sprzedał go w lombardzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, niebawem powróci on do właścicielki.

22-latkowi, na podstawie zgromadzonych dowodów, śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili zarzut przywłaszczenia.

 

jw