Spotkanie z Seniorami - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z Seniorami

Data publikacji 11.05.2018

Funkcjonariuszki naszej komendy spotkały się z Seniorami. Przybyli mieszkańcy wysłuchali kilku dobrych rad, które pomogą ustrzec się przed oszustwem na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP", a także pozwolą zapobiec innym zagrożeniom, z którymi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym.

Na terenie Grochowa odbyło się spotkanie seniorów z policjantkami.

Prelekcja poświęcona była problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na wnuczka, czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora, administratora.
Policjantki szczegółowo omówiły sposób działania sprawców, wskazały zagrożenia, uczuliły, na co seniorzy winni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazały, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać.

Mieszkańcy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegentki starały się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Seniorzy zostali również zapoznani z założeniami i sposobem działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna na  stronach internetowych stołecznej Policji. 

jw