Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku odpowiedzą za kradzieże, kradzieże z włamaniem i uszkodzenia

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z Rembertowa i Pragi Południe na gorącym uczynku, na terenie warsztatu, zatrzymali dwóch mężczyzn. 30-letni Maciej S. ukrył się przed policjantami pod samochodem, z którego właśnie próbował ukraść akumulator. 24-letni Jan W., który nieopodal w aucie obserwował okolicę i miał ostrzegać kolegę, na widok funkcjonariuszy udawał, że śpi. Policjanci zabezpieczyli rzeczy pochodzące z przestępstw, a także narzędzia służące do ich popełnienia. Obaj mężczyźni podejrzewani są o dokonywanie kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń.

Wszystko zaczęło się tuż przed 2.00 w nocy na terenie Rembertowa . Policjanci otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy najprawdopodobniej dokonują właśnie kradzieży na terenie warsztatu. Jeden z nich był w samochodzie i obserwował otoczenie, drugi zaś „działał” wśród stojących tam samochodów.

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, 24-letni Jan W. udawał, że śpi w aucie, a znany z licznych wcześniejszych zatrzymań 30-letni Maciej S. ukrył się pod samochodem, z którego usiłował zabrać akumulator. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn, zabezpieczyli przedmioty, które mogły pochodzić z przestępstw, a także narzędzia służące do dokonywania kradzieży z włamaniem. W dalszej kolejności okazało się, że w miejscu zamieszkania Macieja S. znajdują się kolejne łupy najprawdopodobniej z wcześniejszych przestępstw oraz kilkadziesiąt gramów substancji, która zostanie poddana badaniom laboratoryjnym.  Policjanci zabezpieczyli radia, laptopy, telefony komórkowe, dotarli również do lombardów gdzie odzyskali między innymi perkusję.

W rezultacie przeprowadzonych ustaleń operacyjnych oraz czynności procesowych mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Jan W. wspólnie z Maciejem S. odpowie za 3 kradzieże, 1 usiłowanie dokonania kradzieży, 3 uszkodzenia mienia i 1 kradzież z włamaniem. 30-latek z kolei najprawdopodobniej kilka tygodni wcześniej dopuścił się również innych przestępstw, dlatego dodatkowo usłyszał jeszcze zarzut kradzieży i 3 kradzieży z włamaniem.

Policjanci nie wykluczają, że w wyniku dlaszych czynności nie nastąpi rozszerzenie liczby zarzutów dla podejrzanych.

jw