Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i papierosy bez akcyzy zabezpieczone w mieszkaniach

Data publikacji 11.01.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w przeciągu dwóch dni skontrolowali dwa mieszkania, w których zabezpieczyli trefny towar i zatrzymali dwóch mężczyzn. 48-latek posiadał alkohol i papierosy bez polskiej akcyzy skarbowej, natomiast 67-latek jak sam stwierdził sprzedawał wyroby spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą pozyskali operacyjne informacje na temat osób, które w mieszkaniach najprawdopodobniej rozlewają nielegalny alkohol, a potem go sprzedają, istniało również podejrzenie że mogą handlować papierosami bez polskich banderoli. Funkcjonariusze przez kolejne dwa dni skontrolowali dwa wskazane adresy.

Okazało się, że informacje były prawdziwe. W obu lokalach policjanci zastali mężczyzn, którzy posiadali trefny towar. U 48-latka funkcjonariusze znaleźli papierosy popakowane w przezroczyste woreczki, przygotowane do sprzedaży i alkohol w plastykowych butelkach. Natomiast 67-latek miał zarówno baniaki z alkoholem jak i gotowe do sprzedania butelki o mniejszej pojemności z rozlanym już alkoholem. Nielegalny towar został w obu przypadkach zabezpieczony, a mężczyźni zatrzymani.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przedstawili mężczyznom zarzuty.

 

jw