Zatrzymany za kradzieże paliwa - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże paliwa

Data publikacji 12.01.2018

Policjanci z komisariatu w Wesołej zatrzymali kierowcę lanosa, który chwilę wcześniej najprawdopodobniej dokonał kradzieży paliwa na stacji benzynowej. Poruszał się samochodem ze zmienionymi tablicami rejestracyjnymi. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy tego rodzaju czyn. Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa czynem ciągłym.

Policjanci z Wesołej patrolując podległy rejon kilka minut przed 1.00 w nocy spostrzegli, że wyjeżdżający ze stacji paliw daewoo lanos na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.

Policjanci po kilkuset metrach zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że na pojeździe były zamontowane inne tablice rejestracyjne niż wskazywała na to wklejka na podszybiu, właściwe natomiast funkcjonariusze znaleźli w bagażniku, Chwilę później, po skontaktowaniu się z pracownikami stacji paliw mundurowi ustalili, że kierowca lanosa zatankował samochód i odjechał bez uregulowania rachunku. 25-letni obywatel Rosji został zatrzymany.

Śledczy z komisariatu w Wesołej przeprowadzili niezbędne czynności, okazało się, że już wcześniej mężczyzna dopuszczał sie podobnych czynów. Na podstawie zebranych materiałów 25-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa czynem ciągłym.

 

jw