Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

13 zarzutów kradzieży z włamaniem samochodów

Data publikacji 09.01.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali 35-letniego Mirosława K. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kilkunastu kradzieży z włamaniem pojazdów. Z wnikliwych operacyjnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna interesował się markami francuskimi. Zebrane dowody świadczą o tym, że na przestrzeni ostatniego pół roku najprawdopodobniej dopuścił się 13 kradzieży z włamaniem renault. 35-latek usłyszał już zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową w trakcie wykonywania czynności operacyjnych do poszczególnych spraw kradzieży z włamaniem pojazdów pozyskali informacje, które wskazywały na to, że pewien mężczyzna najprawdopodobniej dopuścił się kilkunastu kradzieży z włamaniem samochodów marek francuskich.

Funkcjonariusze przeprowadzili niezbędne analizy, dokonali sprawdzeń i ustaleń, wytypowali podejrzewanego. W dalszej kolejności podjęli obserwację mężczyzny i kilka dni temu zatrzymali go na ulicy. W mieszkaniu 35-latka zabezpieczyli poszukiwany dokument, tablice rejestracyjne, narzędzia mogące służyć do dokonywania kradzieży z włamaniem samochodów. Mirosław K. trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy zgromadzili bardzo obszerny materiał dowodowy. Zebrane dokumenty wskazują, że zatrzymany w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy miałby dokonać 13 kradzieży z włamaniem renault na terenie całej Warszawy. 35-latek usłyszał 13 zarzutów, prokurator zastosował policyjny dozór.

 

jw