W przedszkolu o bezpieczeństwie - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W przedszkolu o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.10.2017

W ramach działalności edukacyjno-profilaktycznej i współpracy pomiędzy Policją, BBiZK oraz placówkami oświatowymi policjantka wspólnie z pracownicą południowopraskiej delegatury BBiZK przeprowadziły pogadanki w przedszkolu przy ul. Kobielskiej. Wspólna inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez opiekunów jak i dzieci.

Działalność edukacyjno–profilatktyczna wpisana jest zarówno w zadania i priorytety policyjne jak i BBiZK m.st. Warszawy. Oba podmioty dbają, by najmłodsi byli na bieżąco edukowani z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W ramach tej właśnie profilaktycznej praktyki pracownica delegatury w dzielnicy Praga-Południe BBiZK, Pani Ewa Sawicka wspólnie z policjantką z komendy przy ul. Grenadierów spotkały się na pogadankach z przedszkolakami z placówki przy ul. Kobielskiej.

Maluszki mogły posłuchać o tajnikach policyjnej służby, podzielić się własnymi doświadczeniami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prowadzące prelekcję poruszały między innymi tematy z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiednich zachowań w przedszkolu, na podwórku i w domu, reakcji na spotkanie z osoba obcą oraz numerów alarmowych. Wszyscy wydawali się być bardzo zadowoleni, przedszkolaki otzrymały w prezencie książeczki edukacyjne.

 

jw