Z wizytą na komendzie - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą na komendzie

Data publikacji 11.08.2017

W ramach działań ,,Bezpieczne wakacje 2017” w budynku komendy przy ul. Umińskiego policjanci zorganizowali spotkania z dziećmi spędzającymi wolny czas w Gimnazjum nr 27 oraz w Szkole Podstawowej nr 143. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą, w górach, w domu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z miejscem pracy policjantów, obejrzenia z bliska radiowozu oraz przymierzenia elementów umundurowania.


W dniu wczorajszym zaprosiliśmy dzieci spędzające wolny czas w ramach akcji „Lato w Mieście” w Gimnazjum nr 27 oraz w Szkole Podstawowej nr 143. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przygotowała dla nich kilka atrakcji. Nasi goście mogli obejrzeć pokój obsługi interesantów, dyżurkę, umundurowanie oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Radiowóz do którego dzieci mogły wejść i zasiąść za kierownicą sprawił mi dużo radości.


Była to też doskonała okazja do rozmowy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku, poruszania się po drodze jak również o zagrożeniach związanych z używkami czy też nieprawidłowym korzystaniem z internetu.


Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkową odbitkę wybranego palca.


Spotkanie należało do udanych, wszyscy z komendy wyszli uśmiechnięci.