Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne na Pradze Południe

Data publikacji 16.02.2016

Wczoraj w komendzie na Pradze Południe odbyły się konsultacje społeczne dotyczące założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. To już drugie takie spotkanie na terenie podległym KRP Warszawa VII. W ubiegłym tygodniu konsultacje przeprowadzono w Wesołej, przed nami jeszcze Wawer i Rembertów. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. W spotkaniu, któremu przewodniczył I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII nadkom. Mariusz Idźkowski uczestniczył także Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Praga-Południe, Jarosław Karcz oraz zaproszeni goście.

We wczorajszych konsultacjach poza I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, nadkom. Mariuszem Idźkowskim oraz Zastępcą Burmistrza Jarosławem Karczem uczestniczyli także przedstawiciele Straży Miejskiej, południowopraskiej Delegatury BBiZK, Rad Osiedli oraz OPS-u.

 

Przewodnicząc spotkaniu, nadkom. Mariusz Idźkowski na wstępie konsultacji omówił Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Dzielnicy Praga-Południe i jej podstawowe założenia.  W swoim wystąpieniu podkreślił, że najważniejszym aspektem spotkania jest dyskusja nad kształtem mapy tak, aby była ona dostosowana do aktualnych potrzeb  mieszkańców.

Uczestnicy spotkania zgłosili postulaty, które w przyszłości pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie, głównie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na danym terenie. Podkreślili także swoje zadowolenie z dotychczasowej pracy policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.   

Mapę zagrożeń bezpieczeństwa należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych. Aktywizacja podmiotów poza policyjnych, działających w zakresie zapobiegania przestępczości, wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Jednym z warunków poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest współpraca między wszystkimi podmiotami, zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa.

To właśnie opinie społeczne będą miały decydujący wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa.

jw

Powrót na górę strony