Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły na Białowieskiej

Data publikacji 05.10.2015

Dzielnicowa wspólnie Borsukiem, stołeczną maskotką, przeprowadziła spotkania z „zerówkowiczami” i pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej przy ulicy Białowieskiej. Celem tych zajęć jest przede wszystkim rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W sumie w spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 330 uczniów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w szkole podstawowej przy ulicy Białowieskiej odbyły się spotkania policjantów z dziećmi. Na lekcjach uczniowie zapoznawali się z ogólnymi przepisami ruchu pieszych. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy, gdzie dzieci mogły poznać podstawy bezpieczeństwa na drodze.

Każde dziecko uczyło się prawidłowego przechodzenia przez „zebrę”. Każdy poznał podstawowe znaki w ruchu pieszych oraz sygnalizację świetlną. Wszystko po to, aby każde dziecko mogło bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły. W spotkaniach aktywny udział wzięła maskotka stołecznej Policji-Borsuk. Była to niewątpliwie ogromna atrakcja dla najmłodszych uczniów podstawówki. 

 

jw