Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 01.10.2015

Policjantka naszej komendy w towarzystwie Borsuka, stołecznej maskotki, spotkała się dziś z dziećmi w przedszkolu „Kubusia Puchatka”. Podczas sympatycznej rozmowy funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie i odpowiadały na pytania. Największą niespodzianką i atrakcją był niewątpliwie sierżant Borsuk.

Policjanci z naszej komendy często są zapraszani do placówek oświatowych, gdzie przybliżają dzieciom swoją pracę i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Policyjne spotkania z najmłodszymi są okazją do zapoznawania z zasadami bezpieczeństwa, które trzeba przecież zaszczepiać jak najwcześniej.

Takie spotkanie odbyło się wczoraj w jednym z przedszkoli na Saskiej Kępie. Policjantka i Borsuk przypominali dzieciom o ostrożności i stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa w każdej życiowej sytuacji. Cztery grupy przedszkolaków aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania policjantki dotyczące bezpiecznych zachowań. Wspólnie przypomnieli sobie również  numery alarmowe, pod którymi w razie potrzeby mogą uzyskać szybką pomoc.

 

jw