Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpiecznie. Z pijanym nie jadę !''

Data publikacji 11.08.2010

Ruszyła kampania społeczna poświęcona bezpieczeństwu na drodze. Jest to już IV edycja akcji organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz agencję reklamową Adah Advertising. Na licznych billboardach i citylightach w największych miastach Polski będzie można zobaczyć plakaty, które zwyciężyły w konkursie,, Bezpiecznie. Z pijanym nie jadę!''

Organizatorzy wierzą, że odpowiednio zaprojektowany plakat zmusi kierowców do myślenia i ustrzeże ich przed nierozważnym zachowaniem. ,, Mamy dość pijanych kierowców ! - ich ofiiarami są przypadkowe osoby!''- piszą pomysłodawcy akcji. Kampania będzie trwała do połowy sierpnia.

Inicjatywa oprócz propagowania bezpieczeńśtwa na drogach, promuje również młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie na projekt plakatu. Jest to dla nich często debiut artystyczny oraz możliwość prezentacji swoich projektów szerszej grupie odbiorców. Zwycięzców wyłoniło jury, w którym znaleźli się najwybietniejsi przedstawiciele polskiej szkoły plakatu.
Więcej informacji na stronie: www.plakat.edu.pl

Patronami akcji są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Stołeczna Policji, Ministerstwo Infrastruktury oraz Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego.

jw/ea