Aktualności

Nie miał maseczki, był też poszukiwany

Data publikacji 13.01.2022

Dzielnicowi z Wesołej zatrzymali 40-latka, który był poszukiwany, ma do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w sklepie. Na widok mundurowych zaczął uciekać, schował się za regałami z towarem, nie miał maseczki zakrywającej usta i nos. Trafił do aresztu.

Dzielnicowi z Wesołej podczas obchodu rejonu służbowego kontrolowali placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z panującą pandemią.

W jednym ze sklepów pewien mężczyzna na widok policjantów zaczął chować się za półkami z towarem. Funkcjonariusze podjęli interwencję, okazało się, że 40-latek nie posiada maseczki zakrywającej usta i nos. Nie to było jednak jego największym problemem. I raczej nie z tego powodu, za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z dzielnicowymi

Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w systemie. Wówczas wyszło na jaw, że jest poszukiwany i ma do odbycia kare pozbawienia wolności w wymiarze 120 dni za kradzież z włamaniem. 40-latek został przez dzielnicowych zatrzymany.

Po skompletowaniu materiałów funkcjonariusze osadzili go w areszcie śledczym, zgodnie z dyspozycją nakazu.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak