Aktualności

Zatrzymany przez operacyjnych wydziału mienia

Data publikacji 07.01.2022

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, na podstawie własnych ustaleń i sprawdzeń dotarli do podejrzanego o kradzież telefonu, dokumentów i karty płatniczej, a także kilkukrotnego posłużenia się tą kartą. 25-latek wpadł w ich ręce dwa dni temu, usłyszał już zarzuty.

Pod koniec listopada do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzona zgłosiła, że w dyskotece utraciła telefon komórkowy oraz portfel, w którym były dokumenty i karta płatnicza. Jak się okazało później ktoś dokonywał kilkukrotnie płatności tą katą.

Sprawa trafiła do wydziału mienia. Tam operacyjni podjęli ustalenia, zabezpieczyli dostępne dowody, docierali do świadków i pozyskali informacje, które następnie skutecznie wykorzystali i wytypowali podejrzanego. Okazał się nim obywatel Gruzji.

Kilka dni temu,  po krótkiej obserwacji okolicy miejsca jego zamieszkania, z samego rana został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Próbował udawać, że nie ma pojęcia o co chodzi i zapewniał, że on na pewno nic złego nie zrobił. Zebrany w sparwie materiał dowodowy wskazywał jednak na zupełnie inny stan faktyczny. Śledczy przedstawili 40-latkowi zarzuty.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak