Zostawił swoje DNA - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Zostawił swoje DNA

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci z wydziału samochodowego naszej komendy na podstawie zebranych materiałów między innymi dopasowania profilu DNA wytypowali i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zaboru forda mustanga. 31-latek w przeszłości dokonywał już innych przestępstw samochodowych. Usłyszał zarzut, został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z naszej komendy, zajmujący się przestępczością samochodową prowadzili ustalenia do sprawy usiłowania kradzieży forda mustanga.

Jak wskazują zebrane materiały sprawca najprawdopodobniej przy użyciu specjalnej walizki przekazującej sygnał do pojazdu otworzył go, uruchomiał i chciał odjechać. Został jednak spłoszony i celu nie osiągnął. Funkcjonariusze na miejscu w chwili zgłoszenia przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady, między innymi te biologiczne. Na tej podstawie wyodrębniono i przyporządkowano do osoby figurującej w policyjnych kartotekach kod DNA.

Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Dokładnie wyjaśnili wszystkie okoliczności, wykonali niezbędne sprawdzenia. W efekcie, wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wydziału samochodowego zatrzymali 30-latka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzut.  W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mg