Aktualności

Dzielnicowi zainterweniowali i zatrzymali

Data publikacji 19.11.2021

Dzielnicowi z Wesołej błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju zainterweniowali, odzyskali część skradzionych rzeczy i ustalili podejrzewanych o to przestępstwo nastolatków.

Dyżurny z Wesołej skierował dzielnicowych na interwencję w okolice palcu zabaw. Miało tam dojść do rozboju. Uczestnikami zdarzenia byli nastolatkowie.

Dzielnicowi błyskawicznie pojawili się na miejscu. W rozmowie z pokrzywdzonymi, ustalili, że zostali oni zaatakowani przez innych chłopców, którzy grozili im użyciem noża i ukradli między innymi głośnik i power bank, chcieli wziąć też hulajnogę i pieniądze.

Policjanci szybko zareagowali i zainterweniowali wobec wskazanych im podejrzanych. Wylegitymowali grupkę nastolatków, dwóch z nich zatrzymali. Trzeci ze sprawców został rozpoznany i wskazany przez pokrzywdzonych później. 14-latkowie i 15-latek jak wskazują ustalenia dopuścili się wspólnie i w porozumieniu rozboju, usiłowali dokonać przywłaszczenia mienia. Dodatkowo znieważyli policjantów i naruszyli ich nietykalność cielesną. Dzielnicowi odnaleźli i zabezpieczyli część skradzionych rzeczy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z referatu nieletnich i patologii. Zgromadzone materiały trafiły do sądu rodzinnego, gdzie będą podejmowane dalsze decyzje.

nadkom. Joanna Węrzyniak/mg