Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami za kierownicą i amfetaminą w samochodzie

Data publikacji 22.10.2021

Kryminalni chwilę po tym, jak uzyskali informację o mężczyźnie, który miał w samochodzie przewozić środki odurzające zatrzymali go i zabezpieczyli 9 gramów amfetaminy. Dodatkowo okazało się, że 38-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Usłyszał dwa zarzuty.

Dwa dni temu podczas popołudniowej służby policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali operacyjną informację na temat 38-latka, który miał za chwilę przejeżdżać bmw ulicami Grochowa. W samochodzie miał przewozić środki odurzające.

Kryminalni zareagowali błyskawicznie. Dosłownie kilkanaście minut później mężczyzna był już w rękach policjantów. Jak się okazało, 38-latek nie tylko w kieszeni bocznych drzwi i przy dźwigni zmiany biegów miał zbryloną amfetaminę. Dodatkowo prowadził auto pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila. Amfetamina o wadze 9 gramów została zabezpieczona, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Kiedy wytrzeźwiał, na podstawie zgromadzonych dowodów, śledczy z wydziału dochodzeniowego przedstawili mu dwa zarzuty, posiadania narkotyków i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/MN