W trosce o seniorów - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

W trosce o seniorów

Data publikacji 14.10.2021

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną i pracownik BBiZK spotkali z seniorami w Bibliotece Publicznej przy ul. Błękitnej 32 w Wawrze. Poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, kradzieżami, czy oszustwami na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, funkcjonariusza CBŚP, prokuratora. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku dobrych rad, które pomogą ustrzec przed oszustwami, a także pozwolą zapobiec innym zagrożeniom, z którymi starsze osoby mogą spotkać się w życiu codziennym.

W Wawrze przy ulicy Błękitnej 32 odbyło się spotkanie seniorów z policjantkami zajmującymi się profilaktyką społeczną w naszej komendzie.

Prelekcja poświęcona była problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na wnuczka, czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora, czy administratora.
Policjantki szczegółowo omówiły sposób działania sprawców, wskazały zagrożenia, uczuliły, na co seniorzy winni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazały, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać. Funkcjonariuszki nie zapomniały też o bardzo ważnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podkreślały jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe noszone przez pieszych.

Mieszkańcy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegentki starały się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Seniorzy zostali również zapoznani z założeniami i sposobem działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna na  stronach internetowych stołecznej Policji.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/G.P

 

  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami